J A Z D Y   K O N N E

  

NAUKA DLA POCZĄTKUJĄCYCH 

Zaczynamy od oswojenia się z koniem podczas nauki czyszczenia, siodłania i kiełznania. Następnie proponujemy jazdę na lonży (długa linka do której z jednej strony jest przypięty koń na którym siedzi początkujący jeździec, a z drugiej strony linkę trzyma kierujący koniem instruktor). Podczas pierwszej lekcji jeździec wykonuje rozmaite ćwiczenia w celu nabrania równowagi i pewności siebie na grzbiecie konia, a także poprawienia swej kondycji fizycznej.

Na pierwsze zajęcia należy zarezerwować sobie minimum 1,5 h i przyjść zaopatrzonym w elastyczne, wygodne, długie spodnie i wygodne buty o płaskiej podeszwie zakrywające kostkę. Na koniu 1/2 godziny kosztuje 30 zł.

 

U J E Ż D Ż A L N I A 

Gdy jeździec opanuje ćwiczenia na lonży rozpoczyna naukę jazdy w zastępie z innymi końmi i jeźdźcami. W tym czasie uczy się samodzielnego kierowania koniem, koordynacji własnych ruchów, poprawia swe umiejętności, postawę i poznaje temperament swojego wierzchowca. W późniejszym etapie uczy się pokonywania na koniu rozmaitych przeszkód (slalomy, drągi, krzyżaki, stacjonaty...) Podczas przygotowywania koni do jazdy poznaje rozmaite zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze jakie każdy miłośnik koni powinien wiedzieć.

Cena: 30 zł za 60 min. jazdy (nie wlicza się siodłania ani czyszczenia)

  

T E R E N Y 

         Dla tych którzy uważają się za wprawnych jeźdźców i chcieliby pojeździć po naszych pięknych lasach i nadwiślańskich łąkach, gdzie wyznaczonych jest sporo ścieżek konnych, urządzamy wyjazdy w teren.

Niezależnie od pory roku konna przejażdżka po lesie każdemu jest w stanie poprawić samopoczucie.

Sarny, zające, czaple i inne dzikie zwierzęta których jest w naszych okolicach zatrzęsienie dużo mniej boją się ludzi podróżujących na końskich grzbietach pozwalając całkiem blisko do siebie podejść. Jazda w terenie dostarcza niezliczonej ilości wrażeń i atrakcji.

           Cena: 30 zł za 60 min. jazdy (nie wlicza się siodłania ani czyszczenia)

  

R A J D Y 

Jeźdźcy kochający wielogodzinne włóczęgi na końskim grzbiecie znajdą

w naszej ofercie także coś dla siebie. Urządzamy całodzienne, a nawet dwudniowe rajdy z noclegami w zaprzyjaźnionych stajniach

np. z Czernichowa  do Nielepic.

Trasę i noclegi rajdu można ustalać dowolnie z instruktorem prowadzącym.

W ostatni weekend sierpnia na amatorów jazdy w siodle czeka specjalna gratka wyjeżdżamy bowiem na 3 dniowy rajd połączony z pielgrzymką do Kalwarii Zebrzydowskiej i biegiem na orientację.

        Ceny rajdów są zmienne w zależności od długości trasy, kosztów zakwaterowania i ewentualnego dowiezienia na jakieś szczególne miejsce koni.

 

O P R O W A D Z A N I E 

 D Z I E C I  I  D O R O S Ł Y C H 

 N A   K O N I A C H 

Proponujemy także oprowadzanie chętnych na spokojnych i bardzo zrównoważonych koniach. Jazda ta polega na tym, że chętna osoba dostaje do dyspozycji już wyczyszczonego i osiodłanego konia na którego pomaga jej się wsiąść, a osoba obsługująca prowadzi konia trzymając go przy pysku.

Cena: 15 min. za 10 zł.

Galeria

Strona główna